Останні після заяв влади про зростання зарплат теж підвищили планку і підняли зарплати, які й так були вищими, ніж у державних клініках, в середньому на 10-20%. Наприклад, терапевту пропонують до 30 тисяч. Сьогодні, 12 січня, на засіданні Уряду було затверджено зростання заробітної плати працівникам медичних та освітніх установ. «Оптимально, коли медичний заклад спрямовує на фонд заробітної плати близько 70-85 % від свого загального бюджету. Також міністр охорони здоров’я нагадав, що ситуація, коли медичний заклад має десятки мільйонів залишків на рахунках, а при цьому затримує зарплату працівникам або не виплачує в повному обсязі – є абсолютно неприпустимою. Сестри медичні зі стоматології та молодший медичний персонал отримують погодинну оплату праці. Гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають догозарплата лікаря в Україні 2023ори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій, при цьому їх фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85 % грошового доходу, отриманого у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків.
Він повідомив, що підвищену зарплату отримали медики установ, які фінансуються з бюджету (їх не так багато, переважно лікарні – на договорах із НСЗУ). За словами голови Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергія Кубанського, ті лікарні, які фінансуються з державного або місцевого бюджету на кшталт субвенцій (тобто не через НСЗУ), наприклад, «Охматдит», Інститут раку, лікарні Академії медичних наук тощо, отримали зарплату по-новому: лікарі – по 20 тисяч, медсестри – по 13,5 тисячі. А тому у МОЗ пообіцяли лікарням, які не в змозі підвищити зарплати своїм співробітникам, додаткові пакети фінансової підтримки від НСЗУ. Тож у медичній спільноті не дуже вірять, що МОЗ «вирішує». Про це повідомила пресслужба МОЗ. 150 тис. грн. Про це повідомила у фейсбуці депутат Луцької районної ради Ольга Максим’як. Зарплата залишиться на тому ж рівні, що й у 2022-му. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Причина – затримка виплат від Національної служби здоров’я України. Міністерство охорони здоров’я Польщі наводить цифри. Постанова КМУ щодо підвищення зарплати медичним працівникам поширюється на всіх працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я.
«Частина медичних працівників уже отримала виплати за нарахуванням нової базової зарплати. Також під час обговорення основних аспектів проекту держбюджету на 2023 рік було порушено питання фінансування видатків на культуру та мистецтво, збільшення фінансування вугільної промисловості, виплати заробітних плат у сфері охорони здоров’я. Тому після втручання профспілки питання вдалося залагодити. Тому почастішали випадки, коли у поліклініці просто немає прийому вузького спеціаліста – лікар звільнився, вакансія відкрита. Також на рівень зарплатні впливає регіон, в якому працює лікар. Для лікарів «первинки» та медичних сестер, які працюють з ними, умовою для нарахування вищезгаданої зарплатні є мінімум 70% від оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами. Вона складається з бази(посадовий оклад) та допомоги(різні види доплат), яка може становити від 5% до 20% відсотків від зарплатні. Також у міністерстві повідомили, що перевірятимуть медустанови – чи платять вони підвищені зарплати і чи не переводять людей примусово на неповний оклад. Але у багатьох лікарнях шукають спосіб не витрачатися на підвищені зарплати медикам і переводять людей на неповну зайнятість. У Києві, за словами Кубанського, було два випадки спроб перевести медиків на неповну зайнятість в примусовому порядку. Він своєю чергою має бути ефективним менеджером, який спрямовує більшу частину бюджету на забезпечення медиків гідною заробітною платою, при цьому залишаючи кошти на закупівлю медикаментів та розвиток закладу.
Лікарям з великим стажем, тим, хто має справу зі шкідливими умовами праці, скажімо, опроміненням – усім зарплати, виходить, зрівняли», – зазначає Кубанський. Йдеться, наприклад, про Лікарню швидкої допомоги, Київську дитячу лікарню №1, міський ендокринологічний центр», – каже Кубанський. Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги (ЛШМД). Таким чином неефективні лікарні можуть порушувати головне право пацієнта на отримання безоплатної та якісної медичної допомоги, що суперечить договору з Національною службою здоров’я України. “Я хвилювався, бо напередодні приймав пацієнта з окупованого міста Миколаївської області, це був ветеран АТО, хворий на діабет. Він також акцентував, що медичні заклади, які 100 % свого бюджету спрямовують на виплату заробітної плати, не мають ресурсу на закупівлю ліків та медичних виробів, а отже ці витрати лягають на плечі пацієнта. Відтак з 1 липня 2023 року медичні працівники мають отримати підвищення. Тому планується коригування програми медгарантій, але основні медичні послуги будуть фінансово забезпечені», – повідомив Роман Єрмоличев. За спеціалізованими медустановами, за словами Ляшка, на 2 лютого вже було сформовано договори у рамках програми медгарантій. За даними видання, «оптимізація» також відбувається в Умані, окремих райцентрах Полтавської області тощо. Так, за даними сайту Міністерства охорони здоров’я за 2021- й рік справедливі заробітні плати медичних працівників, за розрахунками МОЗ, повинні починатися з 23 тис.